By | 19 kwietnia, 2021

Skąd wiesz, czy Twoje dziecko spożywa zbyt dużo cukru? Chcesz, aby twoje dzieci jeść zdrowo i unikać fast foodów. Oczywiście, leczenie okazjonalne jest uzasadnione. Ale czy wiesz, że przeciętny człowiek zjada więcej niż 17 łyżeczek cukru dziennie?

Im więcej cukru je twoje dziecko, tym większe ryzyko rozwoju otyłości, cukrzycy i innych chorób przewlekłych. Jednak pragną napojów bezalkoholowych, soków, chleba, herbatników, lodów i słodkich płatków śniadaniowych. Nawet jeśli próbowałeś ograniczyć spożycie, można uzyskać słodką dawkę gdzie indziej.

10 OZNAK, że twoje dzieci spożywają zbyt dużo cukru
To prawie niemożliwe, aby kontrolować wszystko, co jedzą, ale oto pewne oznaki, że twoje dziecko je zbyt dużo cukru.

1. PRZYROST MASY CIAŁA
Dzieci rosną i przybierają na wadze każdego roku. Jednak, ważne jest, aby upewnić się, że pozostają one w zakresie wagi docelowej dla ich wzrostu. Jednym ze sposobów, aby wiedzieć, czy dzieci spożywają zbyt dużo cukru jest ze względu na to, jak dobrze ich ubrania pasują.

Jeśli przyspieszony wzrost nie jest winny obecnego zapotrzebowania na nowe ubrania, może to być nadmierne spożycie słodyczy. Jako rodzic, ważne jest, aby zapewnić im alternatywy, które dobrze smakują i są dla nich dobre. Nie możesz sobie pozwolić na zakup nowych ubrań przez cały czas, ponieważ mają problem ze śmieciami.

2. ZBYT WIELE UBYTKÓW
To notoryczne, że dzieci nie myją zębów dobrze i wysokie spożycie cukru tylko sprawia, że rzeczy gorzej. Jeśli twoje dziecko ma więcej niż jedną jamę lub dwie podczas czyszczenia, to znak, że nie szczotkuje dobrze lub zjada zbyt dużo cukru. Może to być również połączenie obu. Czy dziecko może być uzależnione od cukru?

3. ODRZUCIĆ POŻYWNE ŻYWNOŚCI
Cukier jest substancją uzależniającą, która zmienia mózg. Czy wiesz, że badania wykazały, że cukier podróżuje tymi samymi ścieżkami co kokaina? Gdy dziecko otrzymuje stałą dietę słodyczy, łatwo jest odmówić pożywnych pokarmów.

Nawet jeśli twoje dziecko kochał steki i fasola szparagowa przed, może on teraz odrzucając je, ponieważ jego ciało chce fast foodów. Nic nie może zaspokoić tego pragnienia więcej niż więcej cukru. Jeśli nie możesz sprawić, by twoje dziecko jadło coś zdrowego, to prawdopodobnie dlatego, że jego ciało pragnie cukru i jest uzależnione.

4. NASTROJOWY I DRAŻLIWY
Czy kiedykolwiek zauważyłeś, jak źle robi się w nastroju, kiedy przejadać cukru? Pomyśl o tym, jak się czujesz po posiłku Dziękczynienia. Jesteś zmęczony, spuchnięty i drażliwy, nie wspominając o śnie.

Dzieci, jako dorośli, mają kilka nastrojów, które towarzyszą temu, jak się czują. Jednak, jeśli zauważysz, że raz-ładne dziecko wydaje się być w złym nastroju i nerwowy w tych dniach, jego dieta może być winna.

Kiedy jesz cukier, natychmiast podnosi poziom glukozy i daje poczucie euforii. Jednak, gdy te poziomy cukru odzyskać, można męczyć i drażnić go. Dlatego należy uważnie przyjrzeć się diecie.

5. NIE ŚPI DOBRZE
Czy kiedykolwiek miałeś sodę przed snem i zdałeś sobie sprawę, że jesteś całą noc? Kofeina nie tylko wpływa na organizm, ale duża ilość cukru powoduje również problemy.

Twoje dzieci mogą nie spać dobrze, ponieważ jedzą zbyt dużo cukru. Jedzenie zbyt wielu słodyczy może sprawić, że twoje ciało poczuje się jak wyścigi. Zejście na ten poziom nie jest takie proste, zwłaszcza gdy jesz go późno w nocy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *