By | 19 kwietnia, 2021

Wybór zdrowszego jedzenia oznacza różne rzeczy dla każdej osoby. Osoba z cukrzycą stara się dostosować do stylu życia bez cukru, podczas gdy osoba przeciw otyłości chce zmniejszyć węglowodany i jeść więcej tłuszczu.

Niezależnie od preferencji dla zdrowszego odżywiania, istnieje wiele wskazówek, które można użyć, aby ułatwić podróż.

SZTUCZKI, ABY JEŚĆ ZDROWIEJ, KTÓRYCH MOŻESZ UŻYĆ
Możesz wprowadzić kilka prostych zmian, aby zmniejszyć kalorie i tłuszcz, jednocześnie zwiększając swoje odżywianie. Zmiana nawyków żywieniowych nie musi być skomplikowana, a zdrowe życie nie musi być kosztowne. Oto 15 wskazówek, aby zachować zdrowie bez konieczności dużo czasu i energii.

1. DOKONAJ ZAKUPU, GDY JEST PEŁNY
Czy kiedykolwiek zauważyłeś, że kupujesz więcej fast foodów, gdy idziesz do sklepu głodny? Ponieważ wszystko wygląda dobrze, nie masz problemów z załadowaniem wszystkich dodatków. Wpłynie to nie tylko na budżet, ale także spowoduje problem dla talii.

Badania przeprowadzone na Uniwersytecie Michigan wykazały, że ludzie, którzy idą do sklepu głodny często kupują więcej rzeczy niejadalnych. Jeśli nie jadłeś i nie zatrzymałeś się na rynku w drodze do domu, możesz kupić o wiele więcej rzeczy, niż potrzebujesz, a nawet kilka rzadkich przedmiotów, takich jak gumki lub klipy do folderów.

2. SPRÓBUJ JEŚĆ NA MNIEJSZYM TALERZU
Twój mózg jest złożoną jednostką przetwarzania, ale czasami można go oszukać. Jedną z kultowych technik dietetycznego jest zmienić rozmiar potrawy. Czy widziałeś zakres płaskich potraw w tych dniach?

Standardowa płyta zawsze była 10.5 cali. Jednak restauracje zużywają obecnie około 30 centymetrów. Wyobraź sobie, ile kalorii można zmniejszyć, przechodząc do dwudziestocentymetrowej płytki?

Szczerze mówiąc, większe potrawy mogą zawierać wystarczającą ilość jedzenia dla 2-3 osób i czujesz potrzebę ich wypełnienia. Przełącz się na mniejsze danie, a będziesz jeść zdrowiej, spożywając skromne porcje.

3. PRAKTYKA ŚWIADOMEGO KARMIENIA
Bądź świadomy wszystkiego, co wkładasz do swojego ciała. Prowadzić dziennik i należy wziąć pod uwagę każdy gram tłuszczu i kalorii każdego dnia. Większość ludzi nie ma pojęcia, ile jedzą, dopóki nie zaczną go obliczać.

4. ZWIĘKSZ ZUŻYCIE WODY
Woda jest bardzo obfita. Przed podjęciem każdego ukąszenia na posiłek, weź łyk wody. Woda skłoni Cię do myślenia, że jesteś pełniejszy niż ty ze względu na jego objętość. Ponieważ twoje ciało składa się głównie z wody, warto zwiększyć spożycie.

5. PRZEŁĄCZ SIĘ NA JEDZENIE GORZKIEJ CZEKOLADY
Jeśli jesteś trochę słodki, nikt nie mówi, że już nigdy nie będziesz w stanie zjeść kanapki. Badania przeprowadzone przez Top Institute Food and Nutrition chciał przetestować lub obalić teorie za tym gorzka czekolada jest dobre dla Ciebie. Badali mężczyzn w średnim wieku z nadwagą przez cztery tygodnie.

Pod koniec badania, odkryli, że ci mężczyźni mieli poprawę funkcji naczyń, a także poprawiła ich czynniki przyczepności leukocytów. Przeciwutleniacze znalezione w tym szczep czekolady są dobre dla zdrowia i serca.

6. TRZYMAJ SIĘ Z DALA OD FAST FOODÓW
Tak łatwo jest podnieść hamburgera i frytki zamiast gotowania. Jednak, bez względu na to, jak zdrowe starają się go przygotować, fast food jest ładowany z sodu, tłuszczu, kalorii i innych szkodliwych konserwantów. Przygotowanie zdrowego posiłku zajmuje od 20 do 30 minut, a także jest znacznie łatwiejsze do kieszeni.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *