By | 19 kwietnia, 2021

Posiadanie roślin w domu przynosi korzyści na wiele sposobów. Dla miłośników pielęgnacji roślin, po prostu będąc w swoim towarzystwie i jest w stanie docenić jego piękno jest źródłem dobrego humoru.

Ale, patrz poniżej niektóre rośliny, które pomagają bardziej szczegółowo w utrzymaniu jakości życia, albo poprzez odnowienie energii i powietrza środowiska lub służąc jako naturalny środek.

1. Bazylia
Bazylia jest jasną rośliną liściastą, bardzo piękną i bardzo pachnącą, zawierającą wspaniałe właściwości do zaoferowania twojemu zdrowiu. Zawiera witaminy A, C i K, omega-3, magnez, wapń, miedź, mangan i żelazo. Pomaga walczyć z grypą, łagodzi kaszel, stres, jest dobry dla oczu i nie tylko.

Ta mała roślina lubi glebę bogatą w materię organiczną, zawsze wilgotną i lubi przebywać w dobrze oświetlonym miejscu. Jeśli kupisz bardzo pełną pulę, podziel sadzonki na więcej garnków, aby były lepsze.

2. Aloes
Ten soczysty jest piękny do dekoracji domu, a także ma kilka właściwości leczniczych. Wewnątrz liścia aloesu jest rodzaj przezroczystego żelu, który ma działanie przeciwzapalne, lecznicze i nawilżające, idealne do pielęgnacji skóry i włosów.

Roślina ta lubi się opalać, ale nie musi być prosta. W przypadku ekspozycji na pełne słońce, jego zielone liście zmienią kolor na fioletowy i mogą więdnąć dalej. Możesz zostawić go w środku cienia. Ponieważ roślina przechowuje dużo wody w środku, może pozwolić glebie wyschnąć do wody. Nie potrzebuje również dużo nawozu, ponieważ jest bardzo odporny. Jeśli siać go na kompostowanym glebie wystarczy na rok.

3. Szałwia
Jest to roślina, że wszystkie babcie powie, że dobrze jest mieć w domu. Szałwia jest przeciwutleniaczem, antyseptycznym, leczniczym, aromatycznym, przeciwzapalne, wykrztuśnych i kojących.

Może być uprawiany w wodzie lub na lądzie, w dobrze oświetlonym miejscu i z kilkoma godzinami słońca dziennie. Gleba powinna być dobrze osuszone, lekkie i żyzne, bogate w azot i powinny być lekko wilgotne.

4. Lawenda
Ta roślina jest piękna, i to wystarczy, aby być szczęśliwszym w twojej obecności. Ale ponadto lawenda ma pyszny aromat, który służy do perfumy domu, uspokoić umysł i równowagi ciała. Dla owadów jest odstraszający, a także pomaga poczuć się lepiej.

Jeśli są sadzone w doniczkach, muszą mieć co najmniej 30 centymetrów długości, ponieważ lawenda jest bardzo wysoka. Przechowywać w miejscu z co najmniej 4 godzin słonecznych dziennie i zachować wilgotną glebę. Kwiaty pojawiają się wiosną, a jeśli chcesz zachować go na podłodze swojego ogrodu, możesz mieć krzewy 1 i pół metra.

5. Bluszcz
Istnieją różne rodzaje bluszczu, wszystkie piękne, z liści w kształcie gwiazdy i wspaniałych kolorach. Bluszcz to roślina wspinaczkowa, którą można mieć w pomieszczeniu jako wisząca roślina lub wypełnić ściany, kraty i fasady na zewnątrz.

W pomieszczeniach dobrze jest pomóc oczyścić zanieczyszczenia w środowisku, zmniejszając wilgotność i pleśń, co jest idealne dla osób z tego typu alergią.

Bluszcz może być uprawiany w pełnym słońcu lub pół cieniu, lubi wilgotną glebę, ale nigdy nie moczy. Jest silny i odporny, łatwy w pielęgnacji i może osiągnąć 12 metrów, jeśli uprawia się swobodnie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *