Będziemy żyć w hybrydowym świecie, Covidarum – 19 zmienił wszystko

9 Cze by zin

Będziemy żyć w hybrydowym świecie, Covidarum – 19 zmienił wszystko

Jedna noga w prawdziwym świecie, jedna noga w wirtualnym, a wszystko będzie elastyczne i elastyczne. To Hybrydowy świat, który zostawił nam covid-19.

Każdej zimy uczę zrównoważonego projektowania studentom Ryerson University School of Arts and communication. Oto krótkie podsumowanie mojego wykładu na temat lekcji projektowania Covid-19.

Nauczanie w tym roku było całkowicie wirtualne, a dla tradycyjnego kursu w stylu wykładowym, w którym biały starzec, taki jak ja, stoi przed klasą i po prostu mówi, podejrzewam, że pandemia była wydarzeniem wymierania, które się zmieniło. na zawsze.

Pod wieloma względami było to wspaniałe doświadczenie; co tydzień mogę przyciągać gości z całego świata. Studenci pochodzą z Kopenhagi, Bali i Pekinu. W rzeczywistości są one reprezentowane przez około dwa razy więcej uczniów niż w klasie w pełnym wymiarze godzin i zadają dziesięć razy więcej pytań za pośrednictwem funkcji czatu niż na wykładach. Praca, którą wykonali w formie krótkich prezentacji, jest wysokiej jakości.

Jednak wszyscy są bardzo zestresowani, mają fatalny czas na dotrzymanie terminów, ponieważ ich kursy Zoomed Studio są wyczerpujące i brakuje im wszystkich innych rzeczy, które sprawiają, że College jest tak ważnym doświadczeniem. Właśnie dlatego uczniowie prawdopodobnie wrócą do kampusu na interakcje społeczne i kursy edukacyjne, ale klasyczny wykład dla setek studentów może pozostać wirtualny. Będziemy żyć w świecie hybrydowym, z jedną nogą w prawdziwym, a drugą w wirtualnym.

Hybrydowy i zdrowy dom
W ubiegłym roku, kiedy COVIDARUM-19 wysłał nas wszystkich do domu, Rada społeczności epidemiologicznej i medycznej była taka, że wirus był przenoszony głównie przez kropelki osadzające się na powierzchniach. Wywołało to panikę sześciostopowej separacji, plastikowych ekranów, ciągłej dezynfekcji i niekończącego się mycia rąk.

Inżynierowie i ci, którzy badali, w jaki sposób powietrze faktycznie porusza się w budynkach, zaczęli narzekać około kwietnia, że nie tak to działa w prawdziwym życiu, ale to było do stycznia 2021 r., zanim Centrum Kontroli Chorób w końcu potwierdziło dowody, że choroba jest przenoszona w postaci aerozolu. , który podróżuje podobnie jak dym papierosowy, który można wyczuć w pomieszczeniu znacznie dalej niż sześć stóp, a rozwiązaniem zanieczyszczenia COVID jest rozcieńczenie, poprzez znacznie bardziej agresywną mechaniczną i naturalną wentylację i filtrację. Poziomy dwutlenku węgla uznano za pośrednią miarę świeżego powietrza.

To znacznie zmieniło priorytety projektowe; mam mniej obsesji na punkcie zlewów w korytarzu niż rok temu i bardziej martwię się wentylacją. Sto lat temu, przed klimatyzacją (a kiedy ludzie spali z otwartymi oknami przez cały rok), wszystkie pokoje miały okna w przeciwległych rogach, aby promować wentylację krzyżową; musimy to przywrócić, a także nalegać na odpowiedni system wentylacji mechanicznej z dobrymi filtrami MERV13 w łatwo dostępnym miejscu i wentylatorem odzysku ciepła.

W budynkach mieszkalnych i mieszkaniach musimy uczyć się od Montrealu i robić więcej korytarzy zewnętrznych i więcej brakujących domów pośrednich niż wysokich budynków.

Ale prawdziwym wyzwaniem będzie to, jak Dom faktycznie działa w naszym nowym hybrydowym stylu życia, a tak wielu ludzi pracuje z domu przez większość czasu. Dzisiaj żyjemy tak, jak mieszkali w mieszkaniach w latach 30., a wszystkie są zatłoczone w kuchni, dzięki otwartemu planowi i kuchni z jadalnią.

Zdrowe Biuro
W 2010 roku Seth Godin napisał na pożegnanie z biurem: „gdybyśmy zaczęli to wszystko od biura dzisiaj, nie do pomyślenia jest, abyśmy zapłacili czynsz / czas / koszty transportu, aby uzyskać to, co otrzymujemy. Myślę, że za dziesięć lat program telewizyjny Office będzie postrzegany jako antyk. Kiedy musisz zorganizować spotkanie, umów się na spotkanie. Kiedy musisz współpracować, współpracuj. Przez resztę czasu wykonuj pracę, gdzie chcesz”.

Pierwszym znanym wspólnym biurem była kawiarnia Edwarda Lloyda, w której ludzie przychodzili i kupowali i sprzedawali ubezpieczenia. Stał się biurem londyńskiego Lloyda. Dziś Biuro znów staje się kawiarnią, miejscem, w którym zamierzasz organizować spotkania; przez resztę czasu ludzie mogą pracować w domu lub w lokalnych przestrzeniach coworkingowych lub biurach satelitarnych, aby zmniejszyć gęstość zaludnienia biura i obniżyć koszty utrzymania.

To nowe „hybrydowe Biuro”; Iana McGregor pisze w Washington Post o tym, jak pracownicy będą spędzać co najmniej kilka dni w tygodniu w biurze, ale będzie inaczej:” nowa technologia wideokonferencji zostanie dodana, aby pomóc pracownikom osobistym i zdalnym poczuć się równym. Menedżerowie przejdą rygorystyczne szkolenie w zakresie radzenia sobie z instynktem udzielania pracownikom w biurze preferencyjnego traktowania. Logistyka będzie koordynowana, aby upewnić się, że ci, którzy pójdą do biura, nie dotrą tam i nie znajdą pustego budynku, być może ustawiając kluczowe godziny lub dni pracy na miejscu „.

Wprowadzenie systemu hybrydowego może znacznie zmniejszyć ślad węglowy firmy, chociaż Watershed, nowa firma, która to mierzy, zauważa, że faktycznie wypiera węgiel i usuwa go z książek firmy, tak jak i kiedy przenosi komputery stacjonarne do swoich domów. . Jeśli ludzie się spotkają i przeprowadzą na przedmieścia, sytuacja może się pogorszyć. „Badania pokazują, że domy podmiejskie emitują o 25% więcej węgla niż domy miejskie dzięki większym domom i większej ilości jazdy.

Zdrowe Biuro hybrydowe prawdopodobnie będzie miało więcej miejsca na osobę, lepszą wentylację, większe łazienki i będą w zasadzie salami konferencyjnymi, które są naprawdę dobrze wyposażone, aby zdalni pracownicy czuli się częścią firmy.

Zdrowy i Hybrydowy obszar
W artykule Financial Times zauważono ” że „ciągłe przechodzenie do pracy hybrydowej, w której pracownicy biurowi pracują przez większość czasu z domu, może prowadzić do powszechnych zakłóceń w firmach usługowych w centrum miasta, takich jak kawiarnie i kioski”. Prawdopodobnie to prawda, ale ludzie prawdopodobnie nadal chcą czasopisma i wyjść z domu na kawę. Sharon Wood Z Public Square przedstawia wizję tego: „będzie rosnące zapotrzebowanie i potrzeba integracji kreatywnych przestrzeni roboczych w sferze publicznej. Wyobraź sobie wyskakujące biura, sale konferencyjne i centra technologiczne związane z placami miejskimi. Zostaną one zabezpieczone nie przez domy towarowe, ale przez tradycyjne instytucje. takie jak uniwersytety, lokalizacje powiatów, ratusze, biblioteki, Urzędy pocztowe i centra medyczne. Dodatkowe usługi zostaną połączone w pobliżu i w odległości krótkiego spaceru, w tym centra kopiowania i drukowania, sklepy z artykułami biurowymi, Usługi transportowe, firmy prawnicze / tytułowe, centra bankowe, siłownie oraz wiele restauracji, restauracji i kawiarni.”

Przy mniejszej liczbie osób jadących do centrum miasta możesz zrobić miejsce na budowę odpowiednich pojedynczych ścieżek rowerowych, tak jak w Montrealu, nawet na ulicach, na których nie wydają się ich potrzebować.

To idealne zdrowe 15-minutowe miasto hybrydowe. Jest to jedna z możliwości, które mamy, aby zmienić sposób, w jaki żyjemy i pracujemy w nowym, zdrowym i hybrydowym stylu życia.

Byzin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *