By | 19 kwietnia, 2021

Lęk jest stanem nadmiernej nerwowości, zmartwień i emocjonalnego niepokoju. Z umiarem, nie ma nic z natury złego w doświadczaniu lęku. Ale kiedy staje się przewlekłe, można rozwijać zaburzenia lękowe, które zmienia sposób mózgu obsługuje stres i niepokojące sytuacje, lub nawet jak postrzegać potencjalne zagrożenia.

Ci, którzy doświadczają dużo niepokoju wiedzą, że może to być wyniszczające. Jeśli jesteś jednym z nich, prawdopodobnie już słyszałeś wszelkiego rodzaju porady na temat tego, co powinieneś, a czego nie powinieneś robić, aby poradzić sobie z lękiem. Wiele mniej poinformowanych, ale dobrze rozumianych ludzi może próbować narzucić specjalistyczne diety na nich, które są „testowane” do „leczyć” lęk.

Chociaż nie ma panaceum na lęk, i nie ma diety jest gwarantowana, aby pomóc w tym problemie, co jesz może rzeczywiście przyczynić się do jego nasilenia. W rzeczywistości, wiele aspektów zdrowia psychicznego może mieć wpływ na dietę. Jest prawie pewne, że jedzenie złej diety pogorszy objawy, których doświadczasz, i to jest fakt naukowy!

Więc jakiego rodzaju żywności należy unikać? Będziemy chcieli, aby trzymać się z dala od żywności, że większość ekspertów zgadza się są złe dla mózgu i poziom stresu. Mówiąc najprościej, dietetycy chcą, aby uniknąć tych 9 żywności, które zwiększają niepokój, i jest wiele nauki za nim.

1. CUKRY
Cukier powoduje wzrost poziomu glukozy we krwi, który występuje podczas spożywania cukrów. To zwiększenie zmniejsza białka potrzebne do wzrostu neuronów, co prowadzi do zmniejszenia synaps. Zasadniczo, prowadzi to do zmian nastroju, zmniejszenie pozytywnego myślenia i, oczywiście, zwiększa poziom lęku. Nawet samo jedzenie cukru rozpoczyna ten proces!

Warto również zachować szczególną ostrożność w przypadku dodanych cukrów i sztucznych substancji słodzących, zwłaszcza ukrytych, mówi zarejestrowany dietetyk, certyfikowany pedagog do chorągwi i autor Erin Palinski-Wade. Nie zdając sobie sprawy, że jesz wszystkie te cukry mogą powodować falę skoków glukozy we krwi i krople, jeden po drugim, co prowadzi do jeszcze gorszego nastroju ogólnej.

Czy wiesz, że 62% wszystkich Amerykanów spożywa kawę dziennie, średnio więcej niż 3 filiżanki na osobę? To dużo kawy i, jak się okazuje, wiele z nich nie jest dobre dla Ciebie! Palinski-Wade stwierdza, że kofeina może:

-Zmniejsza produkcję serotoniny, dodatniego hormonu.

-Zwiększa uczucie nerwowości i niepokoju.

-Przyczynić się do drastycznego zmniejszenia pozytywnego myślenia, pozostawiając cię z obniżonym nastroju.

Dobrą wiadomością jest to, że kofeina nie jest z natury ujemna, zwłaszcza w małych ilościach. Ale wiele z tego może mieć wiele z tych skutków ubocznych na raz, co objawy lękowe jeszcze gorzej. Badania wykazały, że tylko 300 mg kofeiny dziennie doświadczenie dwa razy więcej stresu, jak ci, którzy nie piją kawy. To mniej niż jest w „duży” filiżankę kawy w Starbucks!

Jednak, Ważne jest, aby pamiętać, że kofeina nie tylko pochodzą z kawy. Leki i suplementy, takie jak żeń-szeń i dziurawiec są bogate w kofeinę, które mogą powodować niepokój.

Szukasz alternatywy dla zwykłej kawy? Spróbuj matcha zielonej herbaty! Zapewnia trochę kofeiny, ale w sposób czysty i mniej inwazyjny. Ponadto zawiera składnik o nazwie L-teanina, który stymuluje relaks.

3. KONSERWY PRZYCZYNIAJĄ SIĘ DO NIEPOKOJU
W przeważającej części, żywności, którą chcesz kupić nie powinny pochodzić z dużych marek. Wybierz całe produkty spożywcze zamiast przetworzonych opcji przez większość czasu. Certyfikowany dietetyk i autor Trudy Scott mówi, że przetworzona żywność powinna zawsze unikać przetworzonych produktów. Etykiety żywności z długą listą substancji chemicznych nie są tymi, które warto umieścić w swoim ciele.

Częściowo wynika to z bisfenolu A lub BPA, który jest stosowany w zdecydowanej większości plastikowych i konserwowych pojemników. BPA jest w stanie zrównoważyć hormony, destabilizacji nastroju i powodować długotrwały niepokój i zmniejszenie pozytywnego myślenia.

4. SFERMENTOWANA I PRZESTARZAŁA ŻYWNOŚĆ
Wiele sfermentowanych pokarmów są reklamowane jako zdrowe lub relaksujące. Należy wziąć pod uwagę, na przykład, wiele korzyści probiotyczne żywności, takich jak kimchi, tofu i tempeh. A może pomyślcie o utwardzonych, uprawianych i fermentowanych potrawach mięsnych i serowych, które są często uważane za luksusowe i dekadenckie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *