By | 19 kwietnia, 2021

Kawa rano to nostalgiczna koncepcja. Zapach świeżo przygotowanego kubka budzi zmysły, a smak gorącego napoju topi resztki snu. To rutyna, w którą miliony uczestniczą jutro po jutrzejszym.

Tak popularne, jak to jest pić filiżankę kawy pierwszą rzeczą w godzinach porannych, to nie może być najlepszą rzeczą do zrobienia na pusty żołądek. Ostatnie badania wykazały, że może lepiej pić go po śniadaniu, a nie wcześniej. Według badań, picie go przed śniadaniem może uszkodzić kontrolę glukozy we krwi.

BADANIE PRZEPROWADZONE NA UNIWERSYTECIE W BATH
Uniwersytet w Bath znajduje się w Wielkiej Brytanii. Naukowcy z Uniwersyteckiego Centrum Żywienia, Ćwiczeń i Metabolizmu przeprowadzili badanie, w którym przeanalizowali skutki picia kawy rano na różnych markerach metabolicznych, szczególnie po złym śnie. Wyniki zostały opublikowane w British Journal of Nutrition w październiku 2020 roku.

Jest to unikalne badanie, ponieważ nie było żadnych badań na temat wpływu spożycia kawy na poziom glukozy po złej nocy snu. Badanie to jest pierwszym tego rodzaju i przyniosły niezwykłe rezultaty.

W JAKI SPOSÓB PRZEPROWADZILI BADANIE
W badaniu wzięło udział 29 osób w podobnym wieku i BMI. Przeszli trzy doustne testy glukozy po oddzielnych nocy snu. Każdy test został wykonany godzinę po przebudzeniu.

Pierwszy był od 23:00 do 7:00 i był nieprzerwany sen bez kawy następnego ranka. Drugi i trzeci były te same godziny, ale zawarte pięć minut przerwy w każdej godzinie snu. W drugim teście uczestnicy nie pili kawy następnego ranka. Na trzeci test wypili trochę następnego ranka przed testem.

Wyniki były niezwykle jasne. Co zaskakujące, słaba jakość snu nie wpływała na poziom glukozy uczestników. Jednak picie filiżanki kawy spowodowało wyższy poziom glukozy u uczestników.

REFLEKSJE NA TEMAT BADANIA
Badanie jest pierwszym, które należy wykonać na ten temat, więc oczywiście potrzebne są dalsze badania, aby to zweryfikować. Jednak, zgodnie z wynikami tego badania, kawa może nie być najlepszym sposobem na picie pierwszej rzeczy rano. Ponieważ jest to napój, który wielu ludzi na całym świecie pije w godzinach porannych, badanie to może rzucić nieco światła na potencjalny globalny problem zdrowotny.

Podczas gdy przeciętny człowiek nie może być zbyt dotknięty zwiększonym poziomem glukozy, osoby z cukrzycą mogą wymagać podejrzanego o to badanie. Jest to szczególnie ważne dla diabetyków, których poziom glukozy nie są pod kontrolą.

Pomimo konsekwencji, gorący napój nadal ma wiele korzyści. Po tym wszystkim, badanie nie sugeruje, że ludzie przestają pić go całkowicie, tylko, że nie powinni pić go rano po złym śnie. Następna sekcja podkreśli korzyści, jakie można uzyskać z picia gorącego napoju.

KORZYŚCI Z PICIA KAWY
Większość ludzi pije filiżankę kawy rano, ponieważ pomaga im się obudzić. Nawet jeśli studio przekonuje cię do picia go później w ciągu dnia, otrzymasz z niego kilka korzyści. Siedem z tych świadczeń są wymienione poniżej.

1. BĘDZIESZ CIESZYĆ SIĘ WYŻSZYM POZIOMEM ENERGII.
Każdy wie, że największą zaletą picia gorącego napoju jest to, że daje duży zastrzyk energii. Ma kofeiny i kofeiny jest najbardziej popularny naturalny booster energii na świecie. Istnieje wiele innych kofeiny żywności i napojów (zielona herbata, yerba mate, czekolada), ale żaden podejście kofeiny zawartość kawy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *