By | 19 kwietnia, 2021

Kiedy ostatni raz zdjąłeś buty i rozkoszowałeś się uczuciem ziemi pod stopami? Czy to był jakiś czas?

Może się wydawać, że trudno w to uwierzyć, ale ten prosty przyjemny akt może dać twojemu zdrowiu bardzo potrzebny impuls. Chodzenie boso po trawie lub cieszenie się ciepłem słońca na skórze to podstawowe potrzeby utrzymania funkcjonowania ludzkiego ciała.

Chodzenie boso w przyrodzie, z roślinami stóp swobodnie dostosować się do powierzchni Ziemi jest działalność znana jako uziemienie lub uziemienie.

Jest to fascynująca najnowocześniejsza koncepcja, jesteś istotą elektryczną, a powierzchnia Ziemi jest przewodząca elektrycznie.

Jesteś istotą elektryczną
Organizm regularnie wytwarza ładunki dodatnie, które w przypadku nadmiernego, mogą utleniać i szkodzić zdrowiu. Powierzchnia Ziemi jest przewodzący energii elektrycznej; utrzymuje ładunek ujemny w dostarczaniu wolnych elektronów, które są stale odnawiane przez globalny atmosferyczny obwód elektryczny.

Dlatego, jak donosi Journal of Environmental and Public Health: „Faktem jest, choć nie powszechnie doceniane, że powierzchnia Ziemi ma nieograniczoną i stale odnawianą dostawę wolnych lub mobilnych elektronów. Coraz więcej dowodów sugeruje, że negatywny potencjał Ziemi może stworzyć stabilne wewnętrzne środowisko bioelektryczne dla normalnego funkcjonowania wszystkich układów organizmu. Z drugiej strony, oscylacje w intensywności potencjału Ziemi może być ważne dla ustanowienia zegarów biologicznych, które regulują rytmy organizmu w ciągu dnia, takich jak wydzielanie kortyzolu.”

Coraz więcej badań pokazuje, że to połączenie z powierzchnią Ziemi odgrywa istotną rolę w zapobieganiu chorobom i oferuje szereg korzyści z poprawy snu i łagodzenia bólu.

Ludzie historycznie spędzili większość swojego czasu w bliskim kontakcie z Ziemią. To połączenie klucza zostało utracone.

Naukowcy wyjaśniają, że „W całej historii ludzie chodzili boso lub w butach wykonanych ze skór zwierzęcych. Spali na podłodze lub na futrach. Poprzez bezpośredni kontakt lub przez skóry zwierząt nawilżone przez pot używane jako obuwie lub maty do spania, obfite elektrony bez ziemi mogą dostać się do organizmu, które jest przewodzące elektrycznie. Dzięki temu mechanizmowi każda część ciała może być zrównoważona z potencjałem elektrycznym Ziemi, stabilizując środowisko elektryczne wszystkich narządów, tkanek i komórek.”

Współczesny styl życia coraz bardziej oddziela ludzi od pierwotnego przepływu elektronów Ziemi. Na przykład od 1960 roku używaliśmy coraz więcej izolatorów gumowych lub butów z plastikowymi podeszwami, a nie tradycyjnej skóry wykonanej z futer. Oczywiście, nie śpisz już na podłodze, tak jak robiliśmy to w przeszłości.

Co się stanie, gdy wolne elektrony Ziemi zostaną wchłonięte?
Coś tak prostego, jak połączenie z Ziemią, pozwala organizmowi utrzymać zdrowy ładunek ujemnych elektronów. Elektrony te są jednym z najsilniejszych przeciwutleniaczy, jakie znamy i mogą mieć działanie przeciwzapalne i przeciwutleniające na organizm.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *