By | 19 kwietnia, 2021

Zgaga jest powszechnym problemem, który dotyka setki milionów ludzi na całym świecie. Jest to wynik refluksu kwasu, który jest problemem, który polega na kwas żołądkowy jest wepchnięty do przełyku.

Zgaga jest bardzo niewygodne i wywołuje pieczenie w okolicy klatki piersiowej. Ci, którzy radzą sobie z tym bólem, często mają trudności z zarządzaniem nim lub zmniejszaniem objawów. W ciężkich przypadkach, które występują częściej niż dwa razy w tygodniu, jest to objaw choroby refluksowej przełyku.

Czy jesteś jednym z wielu, wielu cierpiących na zgagę? Cóż, pomyśl pozytywnie, ponieważ jesteśmy tutaj, aby pomóc. W ten sposób badania naukowe prowadzone przez ekspertów i lekarzy ujawniają 4 sposoby, aby uniknąć zgagi i 5 najlepszych sposobów leczenia.

CZTERY WSKAZÓWKI, JAK UNIKNĄĆ ZGAGI
Jaki jest najlepszy sposób radzenia sobie z refluksem kwasu? Oto cztery rzeczy, aby uniknąć zgagi.

1. NIE PRZESADA
Przejadanie się jest prawdopodobnie jedną z głównych przyczyn zgagi, zwłaszcza jeśli wystąpi ten problem często lub przewlekle. Aby zrozumieć, dlaczego, musimy najpierw zrozumieć, jak działa przełyk.

Przełyk znajduje się za sercem i ruchu i jest około 8 cm długości. Pokryta błoną śluzową, rodzajem różowej tkanki, ta rurka mięśniowa ma prostą funkcję łączenia gardła i żołądka. Kiedy otwiera się do żołądka, istnieje mięsień zwany zwieracza przełyku. Tkanina ta jest zasadniczo strukturą w kształcie pierścienia, która działa jako zawór.

Funkcja zwieracza przełyku polega na zapobieganiu wzrostowi kwasu żołądkowego do przełyku. Ma pozostać zamknięty w przeważającej części, z wyjątkiem wymiotów, połykania lub belating. Ale kiedy zwieracz przełyku słabnie, gaz i kwas żołądkowy może wyciekać i powodować refluks kwasu. Albo, jak to dziś nazywamy, zgaga. Nadmierny nacisk na przełyk może również powodować podobny efekt.

Kiedy jesz, zwieracz przełyku otwiera się i zamyka bardziej regularnie. Osłabione „zawory” mogą mieć trudności z odbijaniem się między pozycjami zamkniętymi i otwartymi. Dlatego wiele zgagi występuje podczas lub po posiłkach. Ponadto badania sugerują, że obfite posiłki mogą go pogorszyć. Magazyn Gut „oparta na dowodach ocena zarządzania chorobą refluksową” wskazuje, że jest to jeden z najważniejszych czynników w pozytywnej profilaktyce zgagi.

2. ZMNIEJSZ ZUŻYCIE KAWY
Kiedy pijesz kawę, jej składniki powodują osłabienie niektórych części ciała. W szczególności, dzieje się tak dolnej zwieracza przełyku, co zasadniczo oznacza, że kwas refluks jest bardziej prawdopodobne.

Więcej badań jest potrzebne, aby połączyć kawę z zgagą poprawnie, ale do tej pory, badania pokazują, że:

Zmiana nacisku na zwieracz w dolnej części przełyku po wypiciu kawy może pogorszyć lub nawet spowodować zgagę, według badań z czasopisma Gastroenterology.

Kofeina może być głównym winowajcą w kawie, która prowadzi do tego wyniku, według badań w czasopiśmie Choroby przełyku, który został przeprowadzony na zdrowych uczestników.

Spożycie kawy bezkofeinowej jest mniej prawdopodobne, aby wywołać zgagę lub wyniki mniej poważne doświadczenie wśród pacjentów refluksowych, według badań opublikowanych w czasopiśmie Alimentary Pharmacology & Therapeutics.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *