Koronawirus jest pozytywny w żywności, wywołuje strach w Chinach

9 Cze by zin

Koronawirus jest pozytywny w żywności, wywołuje strach w Chinach

Od lodów po daty, ślady koronawirusa Znalezione w żywności wywołały strach w Chinach.

Chińskie władze śledzą mnóstwo produktów wytwarzanych z mleka w proszku, które według organów regulacyjnych zostały zanieczyszczone koronawirusem.

W zeszłym miesiącu władze odkryły ślady koronawirusa w partii proszku serwatkowego importowanego z Ukrainy. W momencie otwarcia 18 stycznia 10 ton metrycznych proszku zostało wysłanych do firmy w północnej prowincji Shandong, która produkuje tak zwane daktyle mleczne, popularną karmelową przekąskę wykonaną z mleka, daktyli i migdałów.

Następnie urzędnicy zlecili ogólnokrajowe wyszukiwanie 22,22 ton metrycznych dat mlecznych sprzedawanych przez firmę, badając tysiące zamówień złożonych w witrynach e-commerce obsługiwanych przez firmy takie jak Alibaba i Pinduoduo. Setki osób, które okazały się manipulować ładunkami lub jeść jedzenie, zostały przetestowane pod kątem wirusa.

Ta sama partia serwatki w proszku została również wykorzystana do produkcji lodów w północnym mieście Tianjin w styczniu. Ponad 2000 pudełek niesprzedanych lodów zostało odrzuconych po wykryciu śladów koronawirusa w trzech próbkach.

Chiny prawie zaprzestały krajowych transmisji koronawirusa w 2020 r., ale teraz stoją w obliczu nowej fali w północnej części kraju.

Rząd, zdeterminowany, aby zmniejszyć liczbę przypadków do zera, podjął szczególne wysiłki, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa do Chin za pośrednictwem importowanej żywności, mimo że Światowa Organizacja Zdrowia nie zgłosiła żadnych dowodów na przenoszenie COVID poprzez żywność lub opakowania żywności.

Organy regulacyjne twierdzą, że wykryły koronawirusa w opakowaniu brazylijskiej wołowiny, rosyjskiego dorsza i ucha wieprzowego w Ameryce. Niektórym eksporterom tymczasowo zabroniono wysyłania towarów do Chin.

Media państwowe cytują wirusa znalezionego w importowanych mrożonkach, aby promować teorie, że koronawirus, który spowodował COVID-19, choć po raz pierwszy wykryty w Wuhan, mógł powstać poza Chinami.

Nie stwierdzono, aby ktokolwiek zaraził się koronawirusem dat mlecznych. Ale kilka miast zgłosiło pozytywne wyniki testów koronawirusowych rzekomo skażonych dat mlecznych, wywołując falę strachu wokół popularnej przekąski.

Na Taobao, stronie handlowej Alibaba, konsumenci opublikowali pytania na stronach produktów z datami mleka. „Czy po zjedzeniu tego poddadzą mnie kwarantannie?”- zapytał jeden z komentatorów.

Na konferencji prasowej poświęconej datom mleka we wtorek urzędnicy prowincji Shandong powiedzieli, że pozytywne wyniki badań prawdopodobnie pochodziły z drobnych fragmentów kwasów nukleinowych lub martwych wirusów, które nie mogły powodować infekcji.

Byzin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *