By | 19 kwietnia, 2021

Ponad 3 miliony ludzi na całym świecie umiera każdego roku z powodu problemów związanych z płucami, takich jak POChP i raka, a 235 milionów ludzi cierpi na astmę, stan, który blokuje drogi oddechowe i utrudnia oddychanie.

Przy tak dużej liczbie osób cierpiących na oddychanie, nadszedł czas, aby zainwestować w płuca i utrzymać drogi oddechowe jasne i otwarte. Oto nasze 10 najlepszych sposobów, aby utrzymać zdrowe płuca i zachować oddech jako priorytet.

-Napełnij płuca głęboko:
Głębokie oddychanie to coś, co powinieneś robić przez cały dzień każdego dnia, ale coś, o czym zapominamy robić w ciągu dnia. Głębokie oddychanie otworzy płuca do maksymalnej pojemności, co ułatwi oddychanie. Podczas wdychania, pozwól klatce piersiowej podnieść się podczas opuszczania przepony, wypełniając powietrzem. Podczas wydechu, należy rozluźnić mięśnie brzucha i podnieść przepony, aby wypuścić całe powietrze.

-Woda do picia:
Utrzymywanie nawodnienia ma kluczowe znaczenie dla zdrowia płuc, zwłaszcza jeśli masz POChP lub astmę. W zasadzie, może chcesz spróbować detox wody, woda, która jest nasycona z różnych odmian owoców i warzyw, które działają na wiele sposobów oprócz karmienia płuc, takich jak pomoc w trawieniu lub promowanie utraty wagi (rzeczy, które mogą pomóc zdrowia płuc znacznie).

-Trzymać się z dala od tytoniu:
Nie musisz być geniuszem, aby zrozumieć, że papierosy, lub wszelkiego rodzaju wyrobów tytoniowych, nie jest najlepszą rzeczą dla zdrowia płuc. Jeśli używałeś wyrobów tytoniowych w przeszłości, nadzieja nie jest stracona. Owoce, takie jak pomarańcze i kiwi wykazano, aby zapobiec rakowi płuc i są bogate w witaminy, które przywróci zdrowy poziom we krwi.

-Włączenie wielu witamin do diety:
Zdrowe odżywianie poprawi funkcjonalność wszystkich narządów, w tym płuc. Według University of Maryland Medical Center, jedzenie żywności z dużą ilością witamin A i C będzie utrzymać zdrowie układu oddechowego w najlepszym wydaniu. Pamiętaj również, aby uwzględnić minerały cynku, potasu i magnezu w diecie dla lepszego zdrowia płuc.

-Trzymać zarazki z dala:
Nie próbuj brzmieć jak twoja mama, ale myj ręce za każdym razem, gdy korzystasz z łazienki, dotykaj czegokolwiek publicznie; w zasadzie, kiedy tylko możesz. Zarazki, wirusy i bakterie powodują epidemie, takie jak grypa i zapalenie płuc, aby dostać się do płuc i nie tylko powodować trudności w oddychaniu, ale bardziej poważne problemy, które doprowadzą do hospitalizacji i uszkodzenia układu oddechowego.

-Udekoruj swój dom roślinnością:
Nie tylko twój dom będzie wyglądać ładniej, twoje płuca również skorzystają! Zielone rośliny, takie jak lilia pokoju lub chińskie wiecznie zielone drzewa będą zwiększać jakość powietrza w domu, ponieważ rośliny mają naturalną zdolność do pozbycia się toksyn z powietrza.

-Kontynuuj ćwiczenia sercowo-naczyniowe:
Mówienie komuś, aby poszedł na bieg, który ma trudności z oddychaniem, może wydawać się szalonym pomysłem, ale nie jest tak daleko idący, jak myślisz. Udział w ćwiczeniach sercowo-naczyniowych jako lekki wyścig na bieżni zwiększy tętno, co da płucom więcej energii i sprawi, że będą jeszcze silniejsze.

-Zainwestuj w oczyszczacz powietrza:
Umieść oczyszczacz powietrza w swoim pokoju i włącz go podczas snu, aby usunąć zapachy i cząstki z powietrza, co może wywołać objawy astmy.

-Usiądź prosto, twoje płuca potrzebują miejsca:
Twoje płuca rozszerzy się tylko w przestrzeń, którą im dajesz. Jeśli siedzisz stale z plecami zgarbiony, nie dajesz im dużo miejsca do wdychania i wydechu. Upewnij się, że zawsze siedzisz i stoisz z plecami prosto, i ćwiczyć pochylanie się i pchanie klatki piersiowej kilka razy dziennie, aby dać dodatkowe miejsce dla płuc.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *