By | 19 kwietnia, 2021

Jesteś na komputerze, tablecie lub smartfonie przez cały dzień. Masz migreny, bóle szyi i czasami czujesz się wyczerpany po krótkiej sesji. Zakłada, że nie spał dobrze, ale może być poobijany zmęczenie ekranu. Czy wiesz, że jest wyczerpany z bycia na komputerze jest uzasadnione choroby?

Dopiero w ciągu ostatnich kilku lat zespół widzenia komputerowego stał się problemem. W przypadku osób korzystających z komputerów w domu i współpracujących z innymi inteligentnymi urządzeniami wzrosła liczba osób dotkniętych tym problemem medycznym. Czy wiesz, że patrzenie na komputer przez dłuższy czas w określonych pozycjach spowoduje zmęczenie wzroku, problemy ze wzrokiem, a nawet ból fizyczny?

Jeśli uważasz, że brzmi to trochę dramatycznie, powinieneś wiedzieć, że to dzieje się z ludźmi w całym kraju każdego dnia. Najczęstszymi objawami są bóle głowy i zmęczenie wzrokowe, ale występują również problemy z bólem szyi i barku.

Co powoduje te problemy? Cóż, wiele osób nie ma komputera i biurka na odpowiedniej wysokości dla swoich ciał. Słaba postawa i siedzenie zbyt blisko lub zbyt daleko od ekranu może powodować ból.

Wiele osób ma un bug poprawki problemy ze wzrokiem, które próbują uzupełnić siedząc bliżej ekranu. Jednak siedzenie bliżej tylko pogarsza obciążenie oczu. Podczas gdy praca przynosi problemy wyczerpania, inne obawy wynikają ze zmęczenia ekranu.

SPOTKANIA ZOOMU ZWIĘKSZAJĄ ZESPÓŁ WIDZENIA KOMPUTEROWEGO
Ostatnio coraz większą popularnością zyskują spotkania Zoom. Rozmowy online i rozmowy wideo są replikami komunikacji w trybie kontaktowym i, choć wygodne, nie jest to najlepsza opcja dla twojego zdrowia. Kiedy masz spotkanie twarzą w twarz, możesz łatwo czytać język ciała, mimikę twarzy i zorientować się, jak druga osoba myśli i czuje.

Podczas gdy wirtualne spotkania są dobrą alternatywą, nabieżąka komunikacji z przerwami technologicznymi i niemożność zobaczenia kogoś najlepiej jak potrafisz osobiście. Wszystkie niewerbalne sygnały, które wykrywasz, gdy jesteś z kimś, zostaną utracone, gdy spotkanie jest w trybie online. Czy brałeś udział w tych spotkaniach i myślałeś, że ludzie wydają się drażliwi, senni i zmęczeni?

Innym problemem jest to, że ludzie próbują wykonywać więcej wielu zadań. Ponieważ spotkanie jest wirtualne, pracują nad innymi dokumentami, odpowiadają na telefony i pytania personelu pomocniczego i nie zwracają pełnej uwagi na spotkanie. Wszystkie te rzeczy będą miały wpływ na poziom energii, jak również koncentracji i nastroju.

DZIESIĘĆ PRZYDATNYCH WSKAZÓWEK, JAK PRZEZWYCIĘŻYĆ ZMĘCZENIE EKRANU
Oczywiście, czas korzystania z komputera w Stanach Zjednoczonych wzrosła. Teraz nadszedł czas, aby coś z tym zrobić. Oto kilka prostych wskazówek, które pomogą Ci zwalczyć problem ze zmęczeniem ekranu.

1. PRAKTYKA DOBRA POSTAWA
Twoi rodzice i nauczyciele wiedzieli, o czym mówią, kiedy byłeś dzieckiem i zawsze przypominali ci o twojej postawie. Słaba postawa nie tylko sprawia, że wyglądasz nieostrożnie i mniej bezpiecznie, ale może również uszkodzić organizm.

Aby naprawić swoją postawę, unieś ekran i wyreguluj krzesło, aby usiąść w dobrej pozycji. Jeśli czujesz napięcie w szyi lub masz problemy z widzeniem komputera, należy wprowadzić zmiany, aby rozwiązać problem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *